top of page

Brokoli Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Brokoli Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?


Brokoli Tohumu Zaman Ekilir?

Brokoli tohumu evlerde veya küçük seralarda yılın her mevsimi ekilebilir. Ancak doğal ortamda ve belirli bir miktarın üzerinde ekilecek olan brokolilerde iklimsel şartlar dönemler göz önünde bulundurulmalıdır. İlkbahar ve yaz aylarında tohumların ekimi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Brokoli güneş ve nem seven bir bitkidir. Bu nedenle dikileceği yerin güneş görebilecek bir yer olması gerekmektedir. Aynı zamanda toprağın temiz ve yumuşak olması da gerekmektedir. Brokoli tohumunun ekimi için 1 - 2 cm derinlik yeterlidir. Hatta yaprakların toprağın üzerinde bırakılması bile yeterli olabilmektedir. Tohumların dikim sırası ise 60 - 80 cm aralıklarla olmalıdır.

Brokoli Tohumu Kaç Günde Çimlenir?

Brokoli olgunlaşması açısından oldukça sabır ve vakit isteyen bir bitkidir. Çimlenme süresi tahmini olarak 10 - 15 gün aralığı görülmektedir. Olgunlaşma süresi ise 70 - 140 gün arasında değişim gösterebilmektedir. Bu sürelerde gelişim göstermeyen brokoli tohumlarının tekrardan gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Brokoli Tohumu Kaç Günde Bir Sulanır?

Brokoli tohumu nemli ortamları sevmektedir. Bu nedenle de her gün iklimsel değişimlere göre iki günde bir sulanması gerekmektedir.

Brokoli Tohumu Nereden Alınır?

Yerinizden kalkmadan Garden Narter brokoli tohumu siparişi verip kapıda ödeme yapabilirsiniz.


19 görüntüleme0 yorum
images (4).jpg

EN İYİ

Mantar Tohumları
TIKLA AL

White on Black.png
çi_1.jpg

EN İYİ

Çiçek Tohumları
TIKLA AL

White on Black.png
68252411_938069989873792_406178678699143

EN İYİ

Mantar Tohumu
TIKLA AL

White on Black.png
elifoglu-sofrasi-siparis_edited.jpg
bottom of page