top of page

Kışlık-Yazlık İstiridye Mantarı Tohumu Ne Demek?

Güncelleme tarihi: 1 Ağu 2021


Sıcak havalarda meyve veren ve ataları (anaçları) ılıman iklimden gelen istiridye mantarı cinslerine Yazlık,Soğuk iklimden gelen anaçlardan yapılmışlara kışlık istiridye mantarı tohumu miseli denir.


Yazlık İstiridye mantarı tohum anaçları Güney İtalya , Florida Amerika gibi sıcak iklimden alınmıştır. Yazlık miseller 3008 ,Ivory,J-53


Kışlık İstiridye mantarı tohumları anaçları Ukrayna,Polonya,Rusya gibi soğuk iklimden alınan anaçlardan yapılır. K-12,K-17,M2191,M2175 gibi soğuktan sıcağa sıralama yaparak cinslerini yazdık.


örnek verecek olursak K-12 adı gibi en iyi meyve verme derecesi 12 derece. Bu ırk soğuk iklimden geldiği için soğuk havada meyve verir.


bir örnek daha verecek olursak siz 3008 (Yazlık türdür) kışın ekerseniz boşu boşuna 20 derece ısıda tutmanız gerekir fakat K-12 ıstmaya gerek olmadan 12 derece ve altında meyve verecektir.


Yazlık veya Kışlık Yüksek Kalite İstiridye Mantarı Tohumu Misellerimiz Kapıda ödeme kolaylığı ile Anadolu Tarım Market'te Tıklayın Yerinizden Kalkmadan Hemen Alın.

16 görüntüleme0 yorum